Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hırvatistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hırvatistan Konsolosluğu, Şirket Sahipleri İçin Hırvatistan Aile / Arkadaş Ziyareti Vize Evrakları

 1. Davetiye Mektubu
 2. Şirketin antetli kağıdına İngilizce Vize talep dilekçesi
 3. Faaliyet Belgesi aslı
 4. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 5. İmza Sirküleri fotokopisi
 6. Güncel Tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 7. T.C. Kimlik Fotokopisi
 8. Banka Hesap Özeti
 9. Varsa Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 10. Pasaport
 11. 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 12. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu
 13. Seyahat Sağlık Sigortası
 14. Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan Konsolosluğu, SSK'lı Çalışanlar İçin Hırvatistan Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

 1. Şirketin antetli kağıdına İngilizce ya da Hırvatça Vize talep dilekçesi
 2. Faaliyet Belgesi Aslı
 3. Vergi Levhası Fotokopisi
 4. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 5. Şirketin İmza Sirküleri Fotokopisi
 6. Güncel Tarihli Vergi Levhası Fotokopisi
 7. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 8. SGK Hizmet Dökümü
 9. Maaş Bordroları
 10. T.C. Kimlik Fotokopisi
 11. Banka Hesap Özeti
 12. Varsa Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 13. Pasaport
 14. 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 15. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu
 16. Seyahat Sağlık Sigortası

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Ziyaretçi Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Hırvatistan ziyaret (akraba ziyareti)vizesi, Hırvatistan'da bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Hırvatistan vizesidir. Hırvatistan akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Hırvatistan'da bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Hırvatistan ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır. Aynı şekilde Hırvatistan akraba ziyareti vizesi işlemlerinde bulunulacak olunması halinde Hırvatistan'da bulunan akrabalardan davet mektubu ve akrabalık ilişkisinin noter tasdiki, Hırvatistan'da çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibinin Hırvatistan'da ki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur.

Hırvatistan ziyaret vizesi, maksimum 90 geçerli olan kısa süreli bir vizedir. Hırvatistan'a böyle bir amaçla gidiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Hırvatistan ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ayrıca Hırvatistan vizesi için başvurularAnkara Hırvatistan büyükelçiliği, İstanbul Hırvatistan Konsolosluğu,Hırvatistan vize işlemleri konusunda çalışmalar yürütmekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla da Hırvatistan vizesi başvurularında bulunulabilecektir.

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Ziyaretçi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Ziyaretçi Vizesi Ne Demektir?

Hırvatistan ziyaretçi vizesi, Hırvatistan'da bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Hırvatistan'a gidilmesi halinde Hırvatistan ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Hırvatistan ziyaretçi vizesi alabilmek için Hırvatistan'da bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan aile, arkadaş ziyaret vizesi, Hırvatistan vize uyum koşullarını eksiksiz şekilde yerine getirerek Hırvatistan Büyükelçiliği Ankara, Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul ve Hırvatistan vize işlemleri için çalışmalar yürütmekte olan danışman firmalar aracılığıyla alınabilecektir.

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Hırvatistan aile, arkadaş ziyareti vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Hırvatistan Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Hırvatistan ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise,Hırvatistan ziyaretçi vizesi7 ila 10 iş günü arasında alınabilecektir. Ayrıca Hırvatistan Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken. Yine bu ihtimal vize alım süresinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Ziyaret Vize Süresi Ne Kadardır?

Hırvatistan ziyaret vizesi kısa süreli vize türleri arasında bulunurken, maksimum 90 gün geçerlidir. İstenilmesi ve şartların yerine getirilmesi halinde Hırvatistan aile ziyareti vizesi süresini uzatabilirsiniz.

Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Vize Süresi Nasıl Uzatılır?

Hırvatistan ziyaret vizesinin süresi maksimum 90 gündür. 90 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre olmadığı takdirde bir takım prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile ziyaret vize sürenizi uzatabilirsiniz.

30 Günlük Çin Ziyaret Vizesi Aldım. Hırvatistan'a Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Hırvatistan ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Hırvatistan'da bulunan Hırvatistan adresinizin kayıt yapılması ise Hırvatistan'dan davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.